Güleç Çocuk Evleri

ÇAĞ ÇELİK Yön.Kurulu Bşk. Sn. Kamil Güleç’in doğum yeri olan Bulak köyünde bulunan ve SHÇEK tarafından işletilmekte olan Bulak Çocuk yuvasının olumsuz ve çağdaş olmayan şartları sebebi ile, Kamil Bey 2008 yılında yeni bir çocuk yuvası yapmaya karar verdi. Türkiye’de yeni uygulanmaya başlanan villa evler sistemi, Güleç Sevgi Evleri adı ile 5 adet villa ev ile hizmete 2009 yılında sunulmuştur.

Bu evlerin her birinde anne ve teyzelerin gözetimi ve bakımında en çağdaş şartlarda yaşayan 6-12 yaş arası 13 çocuğumuz barınmaktadır. Toplam 52 adet çocuğumuzun barınma ihtiyaçları dışında , Güleç Sevgi Evleri Yaşatma Derneğine üye gönüllü öğretmenler tarafından müfredat dersleri üzerine takviye dersler verilerek çocuklarımızın okul başarılarının en üst seviyeye çıkarılması hedeflenmiştir. Güleç ailesinin tüm fertleri konuğumuz olan bu çocuklarımızın geleceği için emek vermeye devam edecektir.


Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz.